Naspäť
Ako vyzerajú kľúčové realitné projekty v hlavnom meste? S Across môžete byť ich súčasťou
31. 10. 2023 Čas čítania: 4 min

Skupina Lucron je aktuálne jedným z najväčších developerov na Slovensku. Jej špecializáciou sú veľké, najmä rezidenčné developerské projekty a tvorba ucelených urbanistických celkov. Skupina Lucron sa zaradila do úzkeho výberu partnerov, s ktorými sme sa aj tento rok rozhodli spolupracovať pri emisii dlhopisov aj na realitných projektoch.

Rakyta sa začína stavať už na jeseň

Spoločný projekt Rakyta vyrastá v Devínskej Novej Vsi s dopravnou dostupnosťou do centra Bratislavy a blízkym diaľničným napojením na Brno, Viedeň a Budapešť. Across v tomto projekte pôsobí v role finančného investora. Výstavba prvého bytového domu začína na jeseň 2023 a predpokladané ukončenie výstavby je v roku 2025.

Umiestnenie projektu umožní obyvateľom využívať bohaté možnosti na relax a trávenie voľného času v prírode. Vedie tu niekoľko turistických chodníkov na Devínsku Kobylu a Sandberg s prepojením na Štefánikovu magistrálu, ako aj cyklotrasy popri rieke Morava od Kútov po Devín a do Rakúska cez Cyklomost Slobody, resp. cyklomost VysoMarch. Viac nájdete na www.rakyta.sk

„Rakyta bude poskytovať komunitné bývanie rodinného charakteru v malopodlažných domoch, obklopených množstvom zelene a kvalitnými verejnými priestormi. Všetky byty majú premyslené dispozície a vysokú kvalitu štandardu tak, aby sa v nich obyvatelia cítili skutočne doma, “ hovorí Juraj Ťahún, riaditeľ predaja Lucron.

Partnerstvá si vyberáme s rozumom

Sme presvedčení, že vyvážené investičné portfólio má obsahovať aj dlhopisové investície. Tradične sú ich súčasťou aj investície do podnikových dlhopisov, najmä kvôli stabilnému, (spravidla) nadštandardnému výnosu a vopred známemu investičnému horizontu. V spolupráci so silnými partnermi preto pravidelne prinášame aj takéto príležitosti.

Pri kúpe dlhopisov vždy zvažujte emitenta a skupiny, v ktorej pôsobí. V prospech Lucron hovorí veľkosť skupiny, skúsenosti v realitnom sektore, dodržanie všetkých predchádzajúcich záväzkov a široká paleta realitných projektov v oceňovaných lokalitách, ktorá predznačuje vysoký dopyt klientov dnes aj v budúcnosti.

Lucron mení tvár Bratislavy

V horizonte piatich rokov prinesie Lucron na trh nehnuteľnosti v hodnote približne 650 miliónov eur. Do portfólia skupiny Lucron patrí aj projekt Vydrica, ktorá je stelesnením prémiového mestského bývania priamo pod Bratislavským hradom. V súčasnosti bolo zverejnené dlho očakávané video, ktoré ukazuje celý projekt po dokončení, vrátane revitalizácie pamiatky Vodná veža, ako aj víziu výťahu na hrad.

Nemenej zaujímavým projektom je nová štvrť Nesto na juhu Bratislavy s rozlohou cez 47 hektárov. Zaujímavé zákutia novej štvrte vrátane Zelenej promenády či novučičkého námestia si môžete pozrieť vo videu.

Do týchto lukratívnych developerských projektov môžete investovať formou zakúpenia verejne obchodovateľných dlhopisov Lucron Premium II s výnosom 6,5 % p.a. a splatnosťou 15. 5. 2025. Tento dlhopis môže efektívne ochrániť vaše peniaze v období zvýšenej inflácie, ktorú aktuálne zažívame.

V prípade, ak sa chcete o tejto príležitosti dozvedieť viac, neváhajte kontaktovať Vášho investičného konzultanta alebo nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.